Katamino

Tootekood: BG30201

Laost otsas

Kuumakse al. 6.55 / 6 kuud

Katamino

Katamino lauamängus saab vaadata kõrvalolevat mängupilti, siis võivad paljud mõelda ilmselt järgmist: „Ilus klotsikomplekt, kuid paraku olen ma juba vanem kui 3 aastat…”. Sellest, et mängu komponentideks on värvilised klotsid, ei maksa siiski teha järeldust, et Katamino on ainult lastele mõeldud mäng. Pealtnäha meenutab see küll ehitusklotsidega konstruktorikomplekti, kuid tegelikkuses on Katamino mängimine suurepärane ning arendav loogikamäng, mis on mõeldud erinevas vanuses inimestele. Katamino raskemate versioonide lahendamine pakuks kõva peamurdmist ka igale matemaatikaprofessorile!

Katamino põhikomponentideks on lisaks mängulauale „pentaminod” — erineva kuju ning värviga klotsid, mis on oma pindalalt tegelikult kõik ühesuurused. Igaüks kaheteistkümnest erikujulisest pentaminost moodustub täpselt viiest erineval moel ühendatud kuubikust. Lisaks pentaminodele on mängukarbis ka mõned väiksemad klotsid, mis on mõeldud kergemate mänguversioonide jaoks ja tagavad, et mängida saaksid ka nooremad mängijad. Katamino põhimäng on huvitav ka sellepoolest, et seda saab mängida üksinda.

Reegliraamatus toodud tabelite alusel pead paigutama teatud hulga kindlaid pentaminosid kindlaksmääratud suurusega nelinurksele alale mängulaual nii, et kõik klotsid sobiksid omavahel kokku ning kogu mänguala oleks täidetud. Mida suurem on mänguala, seda rohkem pentaminosid tuleb omavahel perfektselt kokku sobitada ning seda keerulisemaks muutub mäng. Reegliraamat sisaldab sadu erinevate raskusastmetega kombinatsioone ja ülesandeid, seepärast pakub mäng huvitavat ja arendavat ajaviidet paljudeks aastateks. Kataminot saab mängida ka kahekesi, kas täites oma mägnuala vastasega kiirusega peale võisteldes või siis hoopis strateegilises versioonis oma osavust ning kavalust rakendades.

Kõige nooremad mängijad saavad aga Katmino abil rakendada oma fantaasiat ja käteosavust, ehitades mänguklotsidest kõrgeid torne ning erinevaid loomade ja esemete kujutisi.

 

Mängu kestvus: 10 min
Mängijate arv: 1-2
Soovituslik vanus: 3+